skip to Main Content

АДВОКАТИ АО “BARRISTERS” ДОМОГЛИСЬ ЧЕРЕЗ АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ АУДИТУ ТЕНДЕРУ КП “КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС” НА 100 МЛН ГРН, ЯКИЙ МІСТИТЬ ДИСКРИМІНАЦІЙНІ ВИМОГИ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

АДВОКАТИ АО “BARRISTERS” ДОМОГЛИСЬ ЧЕРЕЗ АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ АУДИТУ ТЕНДЕРУ КП “КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС” НА 100 МЛН ГРН, ЯКИЙ МІСТИТЬ ДИСКРИМІНАЦІЙНІ ВИМОГИ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

КП “Київтранспарксервіс” 06 вересня 2019 року було оголошено тендер згідно коду ДК 021:2015: 48210000-3 — Пакети мережевого програмного забезпечення. Очікувана вартість закупівлі становить 105 884 000,00 UAH з ПДВ. Згідно предмету закупівлі планується закупити Автоматизовану систему контролю оплати вартості послуг з паркування в м. Києві (постачання ліцензійного програмного забезпечення та обладнання, з його, встановленням, впровадженням налаштуванням та тестуванням).

Тендер був прописаний з явними дискримінаційними вимогами і в результаті цього було подано скарги на тендерну документацію.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна»,  інтереси якого під час оскарження умов закупівлі представляли адвокати АО “Barristers”, домоглось зупинення проведення процедури закупівлі та прийняття рішення про призначення аудиту для вирішення в подальшому питання щодо внесення змін до тендерної документації.

Відповідно до Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015 (ЄЗС) вищезазначені програмне забезпечення та технічні засоби, що передбачені Тендерною документацією Замовника, відносяться до різних видів та категорій предметів закупівель. Наприклад, планшетні комп’ютери 30213200-7 – категорія 30000000-9 Офісна та комп’ютерна техніка, устаткування та приладдя, крім меблів та пакетів програмного забезпечення; Пакети програмного забезпечення – категорія 48000000-8 і т.п.

Замовником не вірно визначено предмет закупівлі відповідно до ЄЗС. При цьому, з метою дотримання ЄЗС, Замовник повинен оголошувати процедуру відкритих торгів із предметом закупівлі із розділенням вказаного переліку на різні лоти.

Також було виписано ряд технічних вимог, які унеможливлювали участь переважної більшості учасників, в тому числі Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна», яке спеціалізується на відповідному програмному забезпеченні.

За результатами розгляду скарги Постійно діючою адміністративною колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель Антимонопольного комітету України 23 жовтня 2019 року було прийнято рішення призначити аудит для вирішення в подальшому питання щодо внесення змін до тендерної документації.

Директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркінг Україна» Тоніс Біттман, який є громадянином Естонії, зазначив, що вищевказана діяльність КП “Київтранспарксервіс” перешкоджає не лише вільній конкуренції на ринку паркувальних послуг, а й погіршує в даному випадку інвестиційний клімат України. Що в свою чергу є неприпустимим явищем і повинно обов’язково бути усунено.

Back To Top
×Close search
Поиск