skip to Main Content

ДБР розслідує зволікання Порошенка щодо зарплат суддям без посади

ДБР розслідує зволікання Порошенка щодо зарплат суддям без посади

Державне бюро розслідувань веде справу про можливу безпідставну виплату зарплати суддям, яких колишній президент Петро Порошенко, нібито у порушення закону, не призначав на посади.

Джереломатеріали кримінального провадження, оприлюднені у судовому реєстрі

Деталі: Державне бюро розслідувань відкрило провадження 3 липня 2019 року. Воно стосується можливого зловживання владою та втручання у діяльність суддів Порошенком та іншими службовими особами.

Їхні дії нібито спричинили тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з держбюджету на заробітну плату.

Згідно з законом, президент має видати указ про призначення суддів на посади не пізніше 30 днів з моменту отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

Така ж процедура передбачена для призначення суддів на посади безстроково, після закінчення їхнього 5-річного строку.

При цьому, за даними слідства, Порошенко тривалий час не вносив укази про призначення окремих суддів на посади безстроково.

Відповідно до листа Державної судової адміністрації України, суддям, у яких закінчились повноваження, загалом сплатили 387 957 445 гривень суддівської винагороди.

Передісторія:

  • 19 травня екс-заступник глави адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про повернення в Україну.
  • Після повернення він почав подавати заяв до ДБР щодо Порошенка.
  • Зокрема, ДБР розслідує відпочинок Порошенка на Мальдівах, нібито відмивання коштів і несплату податків, “державну зраду” та інше.

Джерело: https://www.pravda.com.ua/news/2019/09/11/7225944/

Back To Top
×Close search
Поиск