skip to Main Content
+38 (068) 098-68-15 sud_report@ukr.net

КОРУПЦІОНЕРА ОЛЕКСІЯ ШЕВЧЕНКА ПРОТЯГУЮТЬ НА ПОСАДУ НАЧАЛЬНИКА ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІН’ЮСТУ

КОРУПЦІОНЕРА ОЛЕКСІЯ ШЕВЧЕНКА ПРОТЯГУЮТЬ НА ПОСАДУ НАЧАЛЬНИКА ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІН’ЮСТУ

6 листопада 2019 року на сайті Міністерства юстиції України був оголошений конкурс на посади керівників міжрегіональних управлінь юстиції, а саме начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів); начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ); начальника Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький); начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ); начальника Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми); начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро); начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса); начальника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

Перший етап конкурсу – тестування – відбудеться 18 листопада 2019 року о 10:00 за адресою: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 73.

З 18 листопада розпочнеться публічне обговорення кандидатів на посади керівників міжрегіональних управлінь, які пройдуть тестування,

Конкурсну комісію очолює перший заступник Міністра юстиції України Євгеній Горовець, щодо якого є інформація про можливу наявність корупційної складової у вирішенні питання щодо земельних ділянок на користь AUCHAN RETAIL INTERNATIONAL. Сюжет на каналі “НАШ” з цього приводу доступний за посиланням: ЧИНОВНИКИ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ МОЖУТЬ БУТИ ЗАМІШАНІ В РЕЙДЕРСЬКІЙ АФЕРІ

За інформацією, наданою Судовому репортеру від наближених джерел, ще до проведення конкурсу вже “визначений” переможець. Ним повинен стати Олексій Валерійович Шевченко, який на сьогоднішній день є начальником Головного територіального управління юстиції в Київській області.

Нижче наводимо інформацію про те, яким чином зарекомендував себе Шевченко О.В. на посаді начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області.

Олексій Валерійович Шевченко народився в 1984 році, закінчив школу і вступив до юридичного факультету університету Т.Г. Шевченка. З відкритих джерел стало відомо про те, що молодий Шевченко визначився з майбутньою професією завдячуючи своїм батькам, оскільки саме вони заклали у ньому почуття справедливості, що є фундаментальною основою права і закону. Батько Олексія Валерій Васильович Шевченко, наприклад, притягувався до кримінальної відповідальності згідно ст. 192 Кримінального кодексу України “Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою”. Тобто, є з кого брати приклад. Але, син Олексій пішов далі!

“Укрсоцбанк”, “Аваль”, “Родовід” та інші українські банки до сих пір зберігають у своїх базах інформацію про неблагонадійного клієнта Олексія Валерійовича Шевченка, що народився в липні 1984 року, що мешкає за адресою по вул. Мостицькій, 12 в місті Києві. Наприклад, відповідно до кредитного договору №400049029 від 14.01.2006 року банк “Альфа” втратив 2497 гривень 78 копійок, забезпечивши придбання Олексієм Шевченком нового мобільного телефону Samsung D600.

Але, у вересні 2007 року у батька Олексія Валерія Васильовича почались проблеми із законом, згадані вище. Дехто вважає, що таким чином батько допомагав вирішити проблеми сина, взявши вину на себе за несплачені кредити. Але, факт залишається фактом – батько начальника Головного територіального управління Київської області притягувався до кримінальної відповідальності. Про цей факт, звісно, Олексій Шевченко не згадує в своїй біографії.

Кожен член родини Олексія Шевченка вартий уваги і заслуговує на написання окремої статті.

Свояк Олексія Валерійовича Кестутіс Крумінас, який прославився своїми шахрайськими схемами, фігурант ряду кримінальних справ, про подвиги якого можна дізнатись в журналістських розслідуваннях “КИДАЛИ”.

Він присутній в деклараціях Олексія.

Щось дуже тісно зв’язує Крумінаса з Олексієм Валерійовичем, що навіть фірма Крумінаса “Тайгета” (ЄДРПОУ 33781634) розташована в тому ж офісному приміщенні, що і ГТУЮ Київської області.

Кумом Олексія Шевченка є заступник міністра юстиції Ольга Оніщук. Ольга та Олексій перетинаються не лише по роботі, а й разом проводять відпустку. Наприклад, 10 жовтня поточного року Олексій Шевченко з Ольгою Оніщук разом відвідали Анталію. Подорож тривала 4 дні. Якщо вірити чуткам в міністерському середовищі, особисто Оніщук приклала зусилля для того, щоб Шевченко залишився начальником ГТУЮ, незважаючи на появу згадувань в пресі про корупційні зв’язки останнього при проведенні тендерних закупівель.

ГТУЮ у Київській області , яким з 2016 року керує Олексій Шевченко, регулярно проводить тендерні закупівлі. Закуповується все – від туалетного паперу до комп’ютерної техніки.

Мета тендеру завжди одна: економія державних грошей. Це досягається шляхом отримання самої вигідної пропозиції від надійного постачальника. Надійність постачальника перевіряється перед тендером і допускаються до тендеру лише ті, хто зумів довести свою спроможність і гарантовано забезпечити державну структуру якісним товаром або послугами. І в ході тендеру відповідальні держслужбовці визначають переможця, вибираючи кращого з кращих. Правоохоронні органи уважно стежать за дотриманням процедури, залучаючи до відповідальності держслужбовця, який вирішив збагатитися за рахунок свого впливу на результат тендеру.

Що ж відбувається в ГТУЮ у Київській області? Дивимося самі. Будь-який бажаючий легко купить папір по 80-90 гривень за пачку. Це роздрібна ціна, без тендера. Це тим, хто прийшов з вулиці. Шевченко оголошує тендер і купує 14 тисяч пачок паперу по 105 гривень за пачку. На півтора мільйона. У прибутку 25 гривень на кожній пачці!

Далі. Оголошується тендер на супровід сайту ГТУЮ. Тендер виграла компанія «Галантіс Україна» і супроводжує сайт ГТУЮ за 500 доларів в місяць. При цьому навіть на сторінці з біографією Олексія Валерійовича сайт дає збої і зник розділ з трудовою діяльністю керівника ГТУЮ. Зауважимо, що «Галантіс Україна» встигла засвітитися в скандалах на Prozorro, оскільки має московські корені і чомусь регулярно виграє торги організовані саме Мін’юстом. 

У цивілізованих країнах в тендерах прагнуть взяти участь багато фірм. Власне для цього тендер і проводиться, щоб конкуренти гризлися і пропонували кращу ціну і кращі умови. Так повинно бути і так є. У всьому світі, але не в ГТУЮ Київської області. 12 жовтня 2018 року ГТУЮ оголошує тендер на поставку офісних меблівНа тендер надходять пропозиції від десятка різних учасників. Меблі на будь-який смак і ціни адекватні: 380 тисяч, 390 … Але тендер раптом скасували. А знаєте чому? Відпала необхідність! Рішення про скасування тендера закріпили протоколом, з яким можна ознайомитися нижче. 

Але, менш ніж через місяць тендер все ж відбувся. Цього разу за право постачати меблі боролася аж одна фірма: «ОФІС СПЕЙС», а пропозиція другого учасника навіть не розглядалася. ТОВ «ОФІС СПЕЙС» виграло тендер і ГТУЮ заплатило 660 тисяч за меблі. Відчуваєте різницю? Десять учасників з цінами від 380 тисяч гривень і один учасник за 660 тисяч. Куди пішла різниця в 300 тисяч?

23 липня 2018 року ТОВ «Культтовари Україна» код: 40188737 виграє тендер на поставку канцелярії. Сума невелика, але все ж 770 тисяч гривень. Цього разу, серед іншого, ГТУЮ в ході тендера обрало найкращу ціну за оптового постачання 100 тисяч картонних швидкозшивачів – 3 грн. 06 копійок. Відкривши Гугл, будь-який бажаючий знайде подібні швидкозшивачі в роздріб по 2 грн. 45 копійок. А ось оптовикам вже пропонується товар по 2 грн. 30 копійок і нижче! За 30% з кожної папки…

15 березня 2018 року ГТУЮ купує папір А4 на мільйон гривеньПри роздрібній ціні в 76 гривень, Олексій Валерійович за державні гроші купує папір по 100 гривень 20 копійок за пачку. Різниця в 20 гривень не здається великою, але на 10 тисячах пачок це виходить … 200 тисяч? Державних, зауважте, грошей. І таких тендерів багато.

Звичайно, Олексій Шевченко заробляв не на одній канцелярії. Єдиним переможцем будь-якого тендеру із закупівлі комп’ютерної техніки відкрито і чесно була ТОВ «Фірма ВАЛТЕК» (ЄДРПОУ 20009888).

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2019-07-24-000951-c

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2018-08-01-001755-b

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2017-10-20-002318-a

Ненормальне везіння фірми «Валтек» привернуло не тільки нашу увагу. Простий пошук в Гуглі видав номер кримінального провадження і стало зрозуміло, що шукаємо ми в правильному напрямку. Судіть самі: «… кримінальне провадження №12014100100005912, відкрите слідчими ГПУ за фактом розкрадання державних коштів і службового підроблення, вчиненого службовими особами ТОВ «Фірма«Валтек» спільно з чиновниками Мін’юсту при закупівлі комп’ютерної техніки на 54,3 млн. гривень. Фірма, власником якої значився киянин Ісатай Бекешев, неодноразово вигравала тендери Мін’юсту за часів, коли цим відомством керували Олександр Лавринович і Олена Лукаш».

Про “обнальні” схеми за участю ТОВ “Валтек” детально описано в публікації ГПУ накрыла «обнальщиков Дядечко»

За всі незаконно зароблені кошти Олексій Шевченко купує нерухомість і оформляє на батьків-пенсіонерів. Крім того на батька оформляються автомобілі преміум-класу, якими користується сам Олексій Валерійович Шевченко (і ремонтує за рахунок ГТУЮ). У декларації Шевченка зазначено, що річна зарплата в 2018 році склала 962.916 грн. У подружжя в три рази менше. Плюс заощаджень у сім’ї Шевченко задекларовано близько 1.5 млн. Гривень. Звідки гроші на нерухомість? Звідки гроші на BMW X6?

Згідно з відкритими даними «Онлайн будинок Юстиції», пенсіонер Валерій Васильович Шевченко – батько Олексія Валерійовича Шевченко 1-го березня 2018 році придбав дві елітних квартири загальною площею 207 квадратних метрів, розташовані на одному поверсі, в будинку № 2 по вулиці Кахи Бендукідзе (Підвисоцького) в м.Києві та два гаражі, так само під номерами йдуть послідовно. Ціна квартири в цьому елітному будинку на Новопечерських Липках становить 65.000 грн за 1 кв.м. і 30.000 грн за 1 кв. м гаража відповідно. Таким чином, Олексій Шевченко будучи простим чиновником зумів за два роки заробити на пару ДУЖЕ дорогих квартир з гаражами в центрі Києва, загальною вартістю мінімум 14,7 млн грн. Це не рахуючи покупки BMW X6 в 2017 році, який так само оформлений на батька. При цьому в декларації Олексій Шевченко вказує, що з 2013-го року мешкає в гуртожитку.

Якщо придивитися, можна помітити що підставою виникнення права власності на квартири та гаражі є договір купівлі-продажу від 2015 року майнових прав, виданий приватним нотаріусом Київського нотаріального округу Онищук Ольгою Миколаївною – кумою Олексія Валерійовича. Договору про внесення змін від 2016 роки так само підписані Ольгою Онищук, якій Олексій Валерійович довіряє безмежно.

Але Олексій Валерійович Шевченко 1 березня 2018 роки купив не тільки дві квартири на Печерську, які оформив на свого батька. В цей же день була куплена як мінімум ще одна квартира по вулиці Миколи Бажана, 10 в м.Києві. В цьому будинку вартість квартири стартує від 1200 доларів за квадратний метр. Відповідно, вартість придбання становить понад два мільйони гривень. Цього разу квартира вже оформляється на батька дружини – Шевченко Миколи Микитовича. Можна далі шукати квартири Олексія Валерійовича Шевченка, але наявної інформації вже достатньо, щоб поставити незручні питання начальнику ГТУЮ Київської області Олексію Шевченко про джерела доходів.

Щоб квартира не пустувала, Олексій Валерійович живе в ній разом з сім’єю. При цьому в декларації датою придбання квартири Олексій Шевченко вказав 06.02.2014 року. цією датою квартира була придбана Крумінасом Кестутісом – свояком Олексія Шевченка. Вносити до декларації нову дату Олексій Шевченко не став, щоб не привертати уваги до факту придбання декількох квартир в один день.

Питання: звідки у чиновника гроші на цю квартиру?

 

Back To Top
×Close search
Поиск